Madde 1 – SÖZLEŞMENİN TARAFLARI, KONUSU ve KAPSAMI :

1.1 Bu Kullanıcı Sözleşmesi (bundan böyle "Sözleşme" olarak anılacaktır), bir tarafta www.mosalegal.com internet sitesinin (bundan sonra “İnternet Sitesi” olarak anılacaktır) ve online tahsilat uygulamasının (bundan sonra “Uygulama” olarak anılacaktır) sahibi olan, merkezi Gayrettepe Mah. Bahar Sok. Karanfil Plaza No:2 Beşiktaş/İstanbul adresinde bulunan, Gevher Nesibe Vergi Dairesi’nin 623 155 20 14 Vergi Numarasına kayıtlı, MOSA Arabuluculuk Tahkim Eğitim Danışmanlık Uyuşmazlık Çözüm Merkezi A.Ş. (bundan sonra “MOSA LEGAL” olarak anılacaktır) ile www.mosalegal.com’de sunulan hizmetlerden yararlanan veya herhangi bir şekilde www.mosalegal.com’ye erişim sağlayan tüm gerçek veya tüzel kişiler (bundan sonra “Kullanıcı” olarak anılacaktır) arasında kabul edilmiştir.

1.2 Sözleşme’nin konusu, www.mosalegal.com internet sitesinin ve Uygulama’nın kullanım koşulları, kuralları ve kullanımdan doğan hukukî sorumlulukların belirlenmesidir.

1.3 Kullanıcı’nın, İnternet Sitesi ve Uygulama’ya bilgisayar, telefon, tablet veya benzer bir veri taşıyıcısıyla erişmesi, kişisel bilgilerin yer aldığı Üyelik Formunu doldurması veya herhangi bir şekilde İnternet Sitesi’nde yer alan bir hizmeti kullanmış olması aşağıda yer alan şartların, kuralların ve hukukî sorumlulukların Kullanıcı tarafından okunup anlaşıldığı ve kabul edildiği anlamına gelir.

1.4 Bu Sözleşme, www.mosalegal.com internet sitesinde ve Uygulama’da tüm Kullanıcılar'ın kolayca erişimine hazır şekilde güncel haliyle yayınlanmıştır. MOSA LEGAL, dilediği zaman bu Sözleşme'yi ve yasal uyarıların içeriğini, Kullanıcı’ya herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak değiştirme hakkını saklı tutar.

Madde 2 – HİZMETİN TANIMI :

MOSA LEGAL tarafından sağlanan www.mosalegal.com’ye ve Online Ödeme uygulamasına, Kullanıcı tarafından bilgisayar, tablet, telefon veya benzeri bir mobil veri taşıyıcısıyla erişilmesi ile Kullanıcı’nın, online ödeme sistemi ve İnternet Sitesindeki diğer hizmetlere ulaşımının sağlanmasıdır.

Madde 3 – ÜYELİK SİSTEMİ :

3.1 Kullanıcı, İnternet Sitesine girerek kayıt için gerekli Üyelik Formunu, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurup elektronik posta adresini kaydettikten ve GSM numarasına gönderilen kodu sisteme girerek numarasını onaylattıktan sonra, Uygulama’yı kendi belirlediği bir kullanıcı adı ve şifre ile kullanmaya başlar.

3.2 Her GSM numarası ve elektronik posta adresi, sadece bir Kullanıcı'ya ait olmak üzere bir defa seçilebilir. Kullanıcı, üyelik işlemleri esnasında aldığı kullanıcı adını daha sonra değiştiremez. Şifrenin seçimi ve korunması tamamen Kullanıcı’nın sorumluluğunda olmak üzere, Kullanıcı şifresini dilediği zaman değiştirebilir. MOSA LEGAL, kullanıcı adı ve şifrede yer alamayacak karakter türlerini belirleme yetkisine sahiptir.

3.3 Üyelik işleminin tamamlanmasının ardından Kullanıcı, üye giriş sisteminde elektronik posta adresi şeklindeki kullanıcı adını, GSM numarasını şifre ile beraber girerek Uygulama üyelik hesabına erişim sağlar. E-posta adresi şeklindeki kullanıcı adı ve şifrelerin unutulmasından, başkaları tarafından ele geçirilmesinden yahut usulsüz ve habersiz şekilde kullanılmasından doğan her türlü sorumluluk Kullanıcı’ya aittir.

3.4 Kullanıcı, Uygulama’da bulunan üyelik hesabı üzerinden üyelik iptâli ve hesap kapatma işlemleri için MOSA LEGAL’nin info@mosalegal.com adresine yazılı şekilde başvurarak talepte bulunabilir.  Üyeliğini sona erdiren Kullanıcı’nın iptâl ettiği veya kapattığı hesabı üzerinden Uygulama’ya giriş yetkisi iptal edilir. Kullanıcı, üyeliğini sona erdirme ve hesabı kapatma işleminin geri dönüşü olmadığını; kapatma ile birlikte, hesaba erişim sağlayamayacağını kabul etmiştir.

3.5 MOSA LEGAL, online ödeme Uygulamasına ilişkin faaliyetler hakkında Kullanıcı’yı haberdar etmek için Gizlilik Politikası ve ilgili yasal düzenlemelere uygun şekilde, Kullanıcı’nın üyelik sistemine girmiş olduğu iletişim bilgilerini kullanarak, Kullanıcı’ya mektup, elektronik posta, SMS gönderebilir; telefon görüşmesi veya diğer iletişim araçlarıyla bildirimde bulunabilir.

3.6 MOSA LEGAL, Uygulama'da mevcut her tür hizmet, ürün, uygulamayı kullanma koşulları ile www.mosalegal.com'da sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden organize etme, yayını durdurma haklarını saklı tutar. Değişiklikler, internet sitesinde yayın anında yürürlüğe girer.

3.7 www.mosalegal.com ve online ödeme Uygulaması, MOSA LEGAL’nin kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine veya uygulamalara bağlantı veya referans içerebilir. MOSA LEGAL, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

3.8 MOSA LEGAL, üyelik gerektirmeyen hizmetleri, zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürebilir. MOSA LEGAL, bazı hizmetleri kısmen veya tamamen değiştirebilir ya da ücretli hale getirebilir.

3.9 MOSA LEGAL, farklı içerik, avantaj ve kurallara tâbi olan farklı üyelik türleri belirleyebilir. Üyelik türlerine ilişkin bilgiler ve üyelik şartları www.mosalegal.com ve Uygulama’nın ilgili bölümlerinde ayrıca yayınlanır.  

3.10 MOSA LEGAL, Kullanıcı’ya daha etkin bir aktarım sağlamak amacıyla, Kullanıcı tarafından sağlanan bilgilerin veya Kullanıcı davranışlarıyla edinilen bilgilerin ön bellekte otomatik olarak ve geçici süreyle saklanmasından, Kullanıcı’nın ticari faaliyetleri ile ilgili elde etmiş olduğu tüm bilgilerini (kredi kartı bilgileri haricinde) ticari amaçlarla kullanmaktan dolayı sorumlu tutulamaz.

Madde 4 – UYGULAMANIN KULLANIM USULÜ :

4.1 Kullanıcı, Uygulama’yı https://www.mosalegal.com/ internet sitesine erişimle kullanabilir.
 
4.2 Kullanıcı’nın üyeliği gerektiren online ödeme hizmetine bağlanabilmesi için e-posta adresi ve şifresini girmesi gereklidir. Bu işlem internet sitesinde “üye girişi” şeklinde tanımlanmıştır. Kullanıcı’nın ilk şifresi MOSA LEGAL tarafından kendisine bildirilir ve Kullanıcı bu şifreyi değiştirerek derhal kendi şifresini belirlemekle yükümlüdür.

4.3 Kullanıcı, Uygulama’da kendine özgü hesaba girmek suretiyle önüne çıkan online tahsilat bölümünde ilgili kısımları doldurarak ödeme yapabilir. Kullanıcı’nın Uygulama’yı kullanmak suretiyle online ödeme yapması, ödenecek tutar, firma ismi, telefon numarası, e-mail adresi, kart sahibi, kart numarası, kredi kartı son kullanma tarihi ve güvenlik numarasını doğru şekilde girmesi ve ödeme taksit şeklini seçerek ödeme yap linkine tıklaması ile mümkündür.

4.4 Tüm bu işlemlerin tamamlanmasıyla Kullanıcı, kendi bankasının 3D güvenlik sistemine yönlendirilmek suretiyle, cep telefonuna gönderilen şifreyi girerek ödemeyi tamamlar.

4.5 Kullanıcı Uygulama’da sadece Visa, Mastercard veya American Express türü kredi kartlarını kullanarak ödeme yapabilir.

4.6 Uygulama’da yer alan hizmetlerde değişiklik yapılması ve her üye işyerine göre farklı hizmetlerin sunulması hakkı MOSA LEGAL’ye aittir.

Madde 5 – KULLANICILARIN TAAHHÜT VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ :  

5.1 Kullanıcı, hatalı, eksik veya yanıltıcı bilgiler yahut genel ahlâk kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırılık teşkil eden bilgilerle Uygulama’ya üye olmayacağını, bu hallerde doğacak tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu; bu gibi hallerde üyeliğinin iptal edilebileceğini kabul ve taahhüt eder.

5.2 Kullanıcı, üçüncü kişilere ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi kişisel bilgilerin kullanılması suretiyle Uygulama’ya üye olmayacağını, bu üçüncü kişilerden izinsiz herhangi bir şekilde erişim sağlamayacağını ve hizmet almayacağını, diğer Kullanıcılar'ın özel bilgilerine de bu Kullanıcılar’dan izin almadan ulaşmayacağını veya bunları kullanmayacağını taahhüt eder.

5.3 Kullanıcı, Uygulama’dan hizmet alırken, üçüncü kişilere ait kredi kartı ve ödeme bilgilerini hukuka aykırı şekilde kullanmayacağını, yalnızca hukuka uygun amaç ve vasıtalarla Uygulama’ya erişim sağlayacağını ve işlem yapacağını taahhüt eder.

5.4 Kullanıcı, Uygulama’yı kullanarak yapacağı ödemeler için kredi kartı bilgilerini girmesi gerektiğini; bu bilgilerin, Mastercard/Visa/American Express gibi sağlayıcıların ve Kullanıcı’nın kendi bankasının altyapısında tutulduğunu; Kullanıcı’nın kredi kartı bilgilerinin MOSA LEGAL tarafından bilinmediğini ve ödeme altyapısının bu banka ve sağlayıcılar tarafından sağlandığını kabul eder.

5.5 Kullanıcı, kendi belirlediği kullanıcı adı, şifre gibi özel bilgilerini yahut ödeme araçlarına ait gizli bilgileri üçüncü kişilerle paylaşmayacağını; bu bilgilerin veya Uygulama’nın kayıtlı olduğu veri taşıyıcısının güvenliğinin sağlanmasının kendi sorumluluğunda olduğunu; bunların paylaşımından veya kullanıcı adı ve şifresi kendisine özgü olan uygulamanın kendisi dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından kaynaklanacak her türlü zarardan, doğrudan Kullanıcı’nın sorumlu olduğunu, bu bilgilerin kullanım haklarının ihlâli halinde MOSA LEGAL’den hiçbir talepte bulunmayacağını taahhüt eder.

5.6 Kullanıcı, site içeriğini, online ödeme uygulamasını, yazılımları ve sistemi kısmen yahut tamamen kopyalamayacağını, MOSA LEGAL’nin yahut anlaşmalı müşterilerinin kullanım veya telif haklarına sahip oldukları içeriği çoğaltmayacağını, işlemeyeceğini, dağıtmayacağını veya bunlardan türemiş çalışmalar yapmayacağını taahhüt eder.

5.7 Kullanıcı, www.mosalegal.com’nin veya Uygulama’nın güvenliğini tehdit edecek, sitenin, Uygulama’nın, kullanılan yazılımların veya sistemin çalışmasını engelleyecek yazılımlar veya araçlar kullanmayacağını; bu yönde hileli işlemler yapmayacağını; diğer kullanıcı veya ziyaretçilerin www.mosalegal.com’u veya Uygulama’yı kullanmalarını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyetlerde bulunmayacağını; sunucuları ya da veri tabanlarını otomatik programlar yüklemek veya kullanmak suretiyle zorlamayacağını veya kilitlemeyeceğini; MOSA LEGAL’yi veya üye işyerlerini zarara uğratacak hileli işlem girişimlerinde bulunmayacağını taahhüt eder.

5.8 Kullanıcı, www.mosalegal.com’de ve Uygulama’da yer alan görsel, işitsel ve yazılı içeriğin, alan adı, tasarım, logo, logotype, amblem, imge, ikon, grafik, işaret, sembol veya tüm diğer teknik verilerin, dosyaların, katalogların, veri tabanlarının, tasarımın ve veri tabanının oluşturulmasında kullanılan yazılımların, ilgili her türlü materyalin, uygulanan sistemin, kampanya ve promosyon usullerinin, anlaşmalı işyerlerine ilişkin kullanıcı yorumlarının ve bilgilerin kullanım, lisans veya her türlü fikri mülkiyet hakkının MOSA LEGAL’ye ait olduğunu kabul eder. Kullanıcı, www.mosalegal.com’de veya Uygulama’da yer alan herhangi bir unsuru, fikrî mülkiyet mevzuatına aykırı şekilde ticari veya kişisel amaçlarla izinsiz kopyalaması veya kullanması halinde, MOSA LEGAL’nin yahut anlaşmalı işyerlerinin lisans veya fikrî mülkiyet haklarının ihlali nedeniyle uğradıkları tüm zararı karşılamayı, doğacak her türlü hukukî veya cezaî sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.9 Kullanıcı’nın, burada yer alan taahhütlere aykırı davranması veya hukuka ve MOSA LEGAL’nin site ve uygulama politikalarına aykırı şekillerde faaliyetlerde bulunması halinde MOSA LEGAL, Kullanıcı’nın www.mosalegal.com’ye veya Uygulama’ya erişimini, üye olmasını, hizmet almalarını süreli veya süresiz olarak engelleyebilir. Taahhütlere yahut hukuka veya MOSA LEGAL’nin site veya uygulama politikalarına aykırı faaliyetler nedeniyle doğacak her türlü zarar nedeniyle MOSA LEGAL’nin tüm yasal hakları saklıdır. 

5.10 Kullanıcı, teknik arıza veya başka nedenlerle www.mosalegal.com’ye veya Uygulama’ya erişimin MOSA LEGAL tarafından kesilebileceğini, hizmet veriminin durdurulabileceğini veya üyelik sistemine girişin engellenebileceğini ve www.mosalegal.com’un veya Uygulama’nın uğradığı erişim kesintisi nedeniyle MOSA LEGAL’den herhangi bir talepte bulunamayacağını kabûl eder.

Kullanıcı, MOSA LEGAL servisleri kullanımı esnasında kendi cihazlarından kaynaklı şekilde yaratacağı arızalar, bilgi kaybı ve diğer kayıpların sorumluluğunun tamamıyla kendisine ait olduğunu, servisin kullanımından dolayı uğrayabileceği zararlardan dolayı MOSA LEGAL’dan tazminat talep edemeyeceğini kabul eder.
 

5.12 Kullanıcı, www.mosalegal.com veya Uygulama üzerinden, 5651 sayılı Kanunu ihlal eden faaliyetlerde bulunursa, bu faaliyetler neticesinde MOSA LEGAL'nin uğrayacağı her türlü zararı tazmin etmeyi kabûl, beyan ve taahhüt eder.

5.13 Kullanıcı, bu Sözleşme'nin, aşağıdaki 7 inci madde uyarınca MOSA LEGAL tarafından tek taraflı olarak feshedilerek üyeliğinin iptâl edildiği hallerde, MOSA LEGAL’den yazılı onay almadıkça herhangi bir isim, unvan veya elektronik posta adresi kullanarak, tekrar üyelik hesabı açtırmayacağını taahhüt eder.

5.14 Kullanıcı’nın bu maddede yer alan taahhütlerine aykırı hareket etmesi, bu Kullanıcı Sözleşmesinin (7.2) inci maddesi gereği fesih sebebi sayılır. MOSA LEGAL, bu aykırılık nedeniyle uğradığı her türlü zararın tazminini Kullanıcı’dan talep edebilir.

Madde 6 – MOSA LEGAL’NİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ :

6.1 MOSA LEGAL, Kullanıcı’nın üyelik işlemi esnasında bildirdiği kişisel bilgilerini, üçüncü kişilerin paylaşımına açmayacağını, yargısal, idarî veya yasal zorunluluklar hariç olmak üzere gizli tutacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

6.2 MOSA LEGAL, www.mosalegal.com’u veya Uygulama’yı ziyaret eden Kullanıcı’nın erişim süresi, erişim zamanı, görüntülediği sayfalar ve benzeri hususlara ilişkin tutulan verileri üçüncü kişilere sunmayacağını ve gizli tutacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

6.3 MOSA LEGAL, üyelik işlemlerini gerçekleştiren Kullanıcı'nın ilgi alanlarını tespit etmek suretiyle daha hızlı ve doğrudan hizmet verebilmek adına, www.mosalegal.com’ye veya Uygulama’ya erişim süresi, erişim zamanı, ziyaret edilen sayfalar, tercihler ve benzeri MOSA LEGAL’ye sağladığı kişisel olmayan verileri tutabilir, saklayabilir, kullanabilir, işleyebilir, data haline getirebilir. Üyelik işlemini gerçekleştiren ve Sözleşme’yi kabul eden Kullanıcı, bütün bu verilerinin saklanmasına onay vermiş sayılır. Bu maddede sayılan veriler bu Sözleşme’nin (6.1) inci maddesindeki kişisel bilgiler kapsamında sayılmaz.

6.4 MOSA LEGAL, www.mosalegal.com sitesinin ve Uygulama’nın güvenliği ve işlerliğine ilişkin her türlü önlemi almıştır. Ancak, Kullanıcı’nın kullandığı erişim aracından yahut genel olarak internet bağlantısından kaynaklanan erişim hatası, kesinti, silinme, virüs, işlemin veya iletişimin gecikmesi, hile veya hırsızlık  gibi sebeplerle doğan zarardan MOSA LEGAL sorumlu tutulamaz. 

6.5 MOSA LEGAL, www.mosalegal.com'de ve Uygulama’da mevcut bulunan bilgilerin doğruluğu ve güncelliğini sürekli olarak kontrol eder. Ancak, gösterilen bütün çabaya rağmen ilgili bilginin güncel durumu ile www.mosalegal.com 'de ve Uygulama’da yer alan durumu arasında farklılıklar olabilir. Bu gibi, teknik veya tipografik hata durumlarında MOSA LEGAL'nın herhangi bir hukuki sorumluluğu doğmayacaktır.

6.6 MOSA LEGAL, Kullanıcı’nın Uygulama aracılığıyla yapacakları online ödemelerin bazılarını veya tamamını uygun göreceği periyotlarla kaydetme, saklama, yedekleme ve silme yetkisine sahiptir. Bu işlemlerden dolayı MOSA LEGAL sorumlu tutulmayacaktır.

6.7 MOSA LEGAL, kendi ürettiği ve/veya dışardan satın aldığı bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserlerin mülkiyet ve mülkiyetten doğan telif haklarına sahiptir.

6.8 Uygulama’ya Kullanıcı tarafından girilen bilgilerin içeriği tamamen Kullanıcı’nın sorumluğunda olup, bu bilgilerin yanlış veya hatalı olarak bildirilmesinden MOSA LEGAL sorumlu değildir. 

6.9 MOSA LEGAL, ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla bu sözleşmenin uygulamasında değişiklikler yapabileceği gibi mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir.

6.10 MOSA LEGAL, üyelik gerektirmeyen servisleri zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürülebilir, ilave servisler açabilir, bazı servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir veya ücretli hale dönüştürebilir.

Madde 7 – SÖZLEŞMENİN SÜRESİ, YENİLENMESİ VE SONA ERMESİ

7.1 Sözleşme yıllık satın alma tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçerlidir. Bir yılın sonunda üyelik yenilememe talebinin iletilmesiyle veya Üyelik yenileme bedelinin ödenmemiş olması halinde sözleşme kendiliğinden sona erer.

7.2 Sözleşmenin yenilenmesi için; kredi kartı ile yapılan ödemelerde yeniden ödeme yapılmasıyla, IBAN bilgileri ile yapılan ödemelerde ise en geç sözleşmenin sona erme tarihinde otomatik olarak hesaptan yeni yılın ödemesi tahsil edilir ve bu yapılan ödeme ile sözleşme bir yıl süreyle daha uzamış sayılır.

7.3 Sözleşmenin yenilenmesi halinde yıllık üyelik ücretinde artış, indirim ve değişiklik yapma hakkı tek taraflı olarak MOSA Legal’e aittir.

Madde 8 – SÖZLEŞMENİN FESHİ :

8.1 İşbu Sözleşme, Kullanıcı’nın, Uygulama’ya üyeliği devam ettiği sürece yürürlükte kalacaktır. Kullanıcı'nın üyeliğinin kalıcı olarak durdurulması durumunda sona erecektir.

8.2 MOSA LEGAL, Kullanıcılar'ın bu Sözleşme, site içerisinde ve uygulamada yer alan kullanıma, üyeliğe ve hizmetlere ilişkin kuralları ihlâl etmeleri durumunda ve özellikle aşağıda sayılan hallerde Sözleşme'yi tek taraflı olarak feshedebilecek ve Kullanıcı, fesih sebebiyle MOSA LEGAL'nin uğradığı her türlü zararı tazminle yükümlü olacaktır:

8.2.1   Sitenin ve uygulamanın işleyişini, Kullanıcı’nın herhangi bir yöntem ile manipüle etmesi,
8.2.2 Kullanıcı'nın, kendisi için oluşturduğu üyelik hesabını üçüncü bir kişiye             devretmesi/kullandırması,
8.2.3   Kullanıcı'nın üçüncü kişilerin haklarına tecavüz eden fiillerde bulunması,
8.2.4 Kullanıcı'nın izinsiz olarak başkasına ait kredi kartları ve/veya üyelik         hesaplarından www.mosalegal.com veya Uygulama üzerinden işlem yapması,
8.2.5   Kullanıcı'nın, Üyelik Formunda, kasıtlı olarak yanlış bilgi ve beyanlar verdiğinin veya genel ahlâk kurallarına aykırı ifadeler kullandığının, MOSA LEGAL tarafından tespit edilmesi,
8.2.6 Kullanıcı'nın, bu Sözleşmenin (5) inci bölümündeki beyan ve taahhütlerine uymaması.

Madde 9 – TEBLİGAT ADRESLERİ :

9.1 MOSA LEGAL, bu Sözleşme'nin (1) inci maddesinde yer alan adresini; Kullanıcı ise, üyelik işlemleri esnasında sunduğu elektronik posta adresini tebligat adresi olarak kabul etmiştir.

9.2 Taraflar, Kullanıcı’nın üyelik esnasında bildirmiş olduğu elektronik posta adresine yapılacak bildirim ve gönderimlerin, geçerli bir tebligatın tüm hukukî sonuçlarını doğuracağını kabul etmişlerdir. Kullanıcı tarafından, elektronik posta adresine ilişkin değişiklik MOSA LEGAL’ye bildirilmediği takdirde, eski elektronik posta adresine yapılan tebligat geçerli kabul edilir.

Madde 10 – DELİL SÖZLEŞMESİ :

Taraflar, işbu Sözleşme ile ilgili her türlü uyuşmazlıkta MOSA LEGAL’nin defter, belge ve kayıtlarının ve Taraflar arasında yapılan yazışmaların HMK’nun (193)’üncü maddesi uyarınca geçerli, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini; bu maddenin yazılı delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul etmişlerdir.

Madde 11 – UYGULANACAK HUKUK VE YETKİLİ MAHKEME :

11.1 Bu Sözleşme’den kaynaklanacak tüm anlaşmazlıklara Türk Hukuku uygulanır.

11.2 Yine Sözleşme’den doğacak ihtilâflara bakmak yetkisi, İstanbul (Çağlayan) Adliyesi Mahkemelerine ve bu Mahkeme İcra Müdürlüklerine aittir.

Madde 12 – SON HÜKÜM :  

Bu Kullanıcı Sözleşmesi, Taraflarca okunmuş; içeriği tamamen kabûl edilerek, Kullanıcı’nın üyelik formunu doldurup onaylaması ile süresiz olarak yürürlüğe girmiştir.
İyzico
Whatsapp